Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Dernek Başkanı Gürsel Benan, yaptığı konuşmada, derneği ileriye götürmeye kararlı olduklarını vurguladı.

Gürsel Benan ziyarette, Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, kuruluşların yönetimde değişikliğin zaman zaman olması gerektiğini belirtti.Derneğin her zaman toplumda güzide bir yere sahip olduğunu ifade eden Akıncı, “bu topraklarda kanı ile canı ile en büyük özveriyi gösteren, bizlerin geleceğe daha umutla bakabilmemiz için canlarını feda eden, insanlarımızın ailelerinin yakınlarının sevenlerinin ağırlıkta olduğu bir dernektir” dedi.

Akıncı, derneğin toplum açısından önemine işaret ederek, derneğin varlığının barışın ne kadar gerekli olduğunu çağrıştırdığını söyledi.

Bu topraklarda bir daha yeni şehitler verilmemesi temennisinde bulunan Akıncı, yeterince acıların yaşandığını, bundan sonra yeni acıların yaşanmaması için de yeni bir sistem, iyi ve sağlam bir gelecek kurulması gerektiğini kaydetti.

Akıncı, “Acıları paylaştık, adanın barışının getireceği nimetleri paylaşalım, refahını paylaşalım ve bunu yaparken de geçmişten dersler çıkararak yapalım ki bir daha bunların tekrarı olmasın” şeklinde konuştu.

Kıbrıs konusunun çözümde yıllardır uğraş verildiğini belirten Akıncı, kendisinin de 2 buçuk yıllık süreçte bunu yaparken geçmişin acılarından ders çıkararak geleceği sağlam kurma çalışması yaptığını anlattı.

Türk tarafının, eşitlik, özgürlük ve güvenlik içerisinde yaşanacak yeni bir düzen yaratmak istediğini vurgulayan Akıncı, “Olmadı, ancak olmayışının nedeni bir değiliz, bunu da herkes gördü. Temenni ederiz ki, bu yaşananlardan diğer toplumun liderliği de gereken mesajları çıkarsın, yaşadıklarımızdan onlar da gereken anlayışı geliştirsinler ve ihtiyaç olduğuna inandığım zihniyet dönüşümünü sağlasınlar ki arzu edilen sonuca karşılıklı kabul edilebilecek bir sonuca elbirliği ile ulaşılabilsin. Aksi takdirde bu olmaz”

Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanlığının, dernek ile ilişkilerinin bundan sonra da en iyi şekilde devam edeceğini kaydederek, yeni yönetime başarılar diledi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Akıncı’ya derneğin plaketi takdim edildi.


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/kktcsehi/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/kktcsehi/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853